Prosinec 2015

Rudá jako rubín [Rubinrot] by Kerstin Gier

12. prosince 2015 v 7:16 | © Gala ♥ |  Knihy
Láska nezná čas..

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.


Divergence [Divergent] by Veronica Roth

9. prosince 2015 v 5:58 | © Gala ♥ |  Knihy
Jedna volba rozhodne o tvých přátelích. Jedna volba určí tvou víru. Jedna volba předurčí tvou oddanost - navždy.
Jedna volba tě ZMĚNÍ!

Chicago, budoucnost. Obyvatelé polorozpadlého města jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas si zvolit, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, jež se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem. Způsobem, který ji ale může zničit.

Selekce [THE SELECTION] by Kiera Cass

6. prosince 2015 v 12:33 | © Gala ♥ |  Knihy

35 dívek. 1 princ. Životní šance.

Román pro dívky I Sci-fi I Young Adults

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl určen od narození. Možností být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Možností žít v paláci a bojovat o srdce prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu se jí nechce. Pak America potká prince Maxona. Postupně začně zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždy snila, si už nedokáže představit.


Všechny fotografie jsou focené adminkou, pokud ne, je u nich uveden zdroj. Gify a obrázky většinou hledám na we♥it.